Македонија
24. August 2022 - 17:46

Татко си го нападнал синот во Петровец

На 23.08.2022 во Полициското одделение Петровец, 39-годишен жител на село од општината пријавил дека во 20:00 часот во дворот од куќата во селото, по претходно нарушени семејни односи, бил физички нападнат со тврд предмет од неговиот татко Р.Ѓ..

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ново на Сител