Македонија
19. May 2022 - 16:51

Татко го однел малолетниот син во Полициска станица откако ранил друг малолетник

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож.

- На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село, кој бил пренесен во Општа болница „Ферид Мурад“ во Гостивар за укажување на лекарска помош, а подоцна во Полициската станица родител сам го донел неговиот син кој го извршил нападот, информираат од МВР.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.