Џет-Сет
24. August 2016 - 12:29

Свадба од 50.000 евра: Позната водителка се мажи, еве кој ќе и пее на венчавката!

Водителката Александра Јефтановиќ втор пат во венчаница ќе застан пред олтар, на 11 септември во Белград, кога на својот избраник Александар Швраки ќе му се заколне на вечна љубов.
 
Двојката не штедела парикога е во прашање свадбата, па за гламурозната забава ќе потрошат дури 50.000 евра, а Саша Матиќ ќе се погрижи за доброто расположение на гостите.
По црковната венчавка следува свадба во ресторан, а кумови ќе им бидат нивни долгогодишни пријатели. Бидејќи останува уште малце време до овој важен ден, Александра веќе избрала декорација и цвеќе.
 
Да потсетиме дека ова е втор брак за Александра. Таа претходно беше со ракометарот Огнен Кајганиќ, со кого се разведоа после две години заеднички живот.