Фудбал
22. September 2015 - 14:17

Суперкуп: Вардар против Вардар, Работнички против Работнички ?

Утрешниот Супер куп дуел ќе биде извонредно инересен бидејќи на мегдан ќе се најдат голем број фудбалери кои играле во Вардар или Работнички. 

Некои играле заедно а сега ќе играат еден спроти друг и обратно некогашни ривали сега ќе се борат заедно за трофејот на ФФМ. 
Тука се плејада фудбалери како Никола Глигоров, Милан Илиевски, Мите Цикарски, Горан Силјановски, Владица Брдаровски, Дарко Велкоски, Ацо Стојков, Филип Петковски, Стефан Спировски.....кои го носеле дресот на двата тима. 
Натпреварот се игра в среда во 20ч на Филип Втори  со директен пренос на ТВ Сител 3.