Кошарка
20. March 2017 - 8:19

Супер лига: Триумфи за Работнички и за Карпош Соколи

Екипите на Работнички и на Карпош Соколи забележаа победи против Куманово, односно Кожув во натпреварите од 2.коло на кошаркарската Супер лига одиграни вчеравечер.
 
На средбата одиграна во салата „Градски парк“ во Скопје, кошаркарите на Работнички го совладаа Куманово со 87:69, додека Карпош Соколи го победи Фени Индустри во Кавадарци со 90:78.
 
Во саботата во Гевгелија, актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром славеше победа над Кожув со 77:71. 
 
Со по две победи по двете одиграни кола на првите две позиции се МЗТ Скопје Аеродром и Карпош Соколи, трет е Работнички со една победа и еден пораз, а Куманово, Кожув и Фени Индустри имаат по два пораза.