Македонија
26. December 2018 - 13:25

Судија од гостиварска Апелација добивал закани по телефон, заканувачот ќе одговара кривично

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.А.(39) од село Врапчиште, гостиварско за сторено кривично дело “загрозување на сигурноста“.

На 7. овој месец околу 22,00 часот, пријавениот, преку телефон, упатувал закани по животот кон 52 годишно лице од село Добридол, судија во Апелационен суд Гостивар, поради претходно донесена судска пресуда од страна на истиот.