Македонија
23. December 2019 - 11:25

Судењето за ТНТ одложено до утре

Судијата Огнен Ставрев го одложи судењето за ТНТ. Обвинетиот екс градоначалник Тони Трајковски синоќа бил претепан па поради здобиените повреди не се појави на рочиштето.

Неговиот адвокат рече дека Трајковски ќе биде задржан на неврохирургија оти имал удари од тврд предмет.

Случајот го потврди полицијата, во соопштението наведува дека Трајковски бил тепан синоќа 20тина минути пред полноќ на пешачка патека покрај болница.

Судењето за ТНТ, продолжува утре во 09 часот.

За Тони Трајковски, наредено е и стражарно приведување за утре.

 

Зоран Јаневски