Македонија
18. December 2017 - 8:17

Студено, со локален слаб снег и северен ветер

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со локален слаб снег, особено на запад. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата од  минус 6 до 7 степени.

Под влијание на студена воздушна маса од вторник до петок времето ќе биде стабилно и многу студено со умерен северен ветер.

Утринската температура во овие денови ќе се спушта во интервал од -10 до -3, а дневната ќе се движи околу нулата.