Македонија
13. August 2017 - 13:10

Стружанец пазарел со фалсификувани пари

Стружанецот Ј.Ѓ. на возраст од 42 години, во маркет во Струга пазарел со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

МВР информира дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.