Македонија
11. July 2018 - 15:05

Страшно во Прилеп: Старец силуваше 5. девојче - монструмот уапсен

Силување во Прилеп, граѓаните згрозени од овој грмозорен чин. Како што информираат од полицијата вчера во 16,00 часот 23- годишна жена  пријавила дека истиот ден околу 12,30 часот во Прилеп додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улицата „Никола Карев“, С.Ч.(70) врз детето извршил полови дејствија.

По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.