Македонија
25. May 2017 - 15:51

Страшна железничка несреќа - Воз удри во автомобил кај Кадрифаково

Страшна несреќа во Македонија, воз удри во автомобил на пругата Велес-Кочани. Нерсеќата се случила во 6 часот во близина на Кадрифаково, а вистинска среќа е што возачот на автомобилот кој во него бил сам, завршил без повреди.

Поради увид на местото на сообраќајката, железничкиот сообраќај на релацијата од Штип кон Велес беше во прекин два часа. 

Телеграф пишува дека соседите велат дека возачот бил нивен сосед кој секојдневно минувал тука со колата и не знаат како дошло до несреќата.

Се очекуваат повеќе детали.