Балкан
19. July 2016 - 9:14

Страшна сообраќајка утрово: Автомобил се превртел на кров - едно лице загина

 

Маж на возраст околу 60 години загина рано утринава во страшна сообраќајна несреќа на Ибарската магистрала.

Загинатиот, чиј идентитет се уште е непознат, загубил контрола од засега неразјаснети околности и се превртел со автомобилот.

Несреќата се случила околу 4 часот. Брзата помош која веднаш стигнала на местото на настанот, за жал, можела само да констатира смрт.