Македонија
1. November 2015 - 15:14

Страшна сообраќајка кај Гостивар - Еден загинат

 
Едно лице загина денеска во страшна сообраќајна несреќа која се случила на излезот од Гостивар кон Маврово, дознава Курир.
 
Од МВР потврдуваат дека едно лице починало на местото на несреќата по собраќајката која се случила помеѓу автомобил марка БМВ со гостиварски таблички и камион влекач „МАН“ со приколка.
 
Според првичните информации, возачот на БМВ-то починал на лице место.
 
Увид се врши на местото на инцидентот, а сообраќајот е во прекин поради тоа што неофицијално постои опасност камионот да се преврти од мостот и да падне во провалија.