Балкан
1. February 2017 - 11:50

Страотно злосторство: Син го уби таткото со чекан

Иван П. (36) е уапсен во вторникот вечер под сомнение дека во семејниот стан во Смедеревска Палнка го убил својот татко Марко.

Неофицијално, осомничениот, по кавгата таткото го претепал до смрт со чекан, со раце и со нозе.

Одредено му е задржување од 48 часа.