Македонија
30. September 2018 - 19:12

Столе Стоилов се огласи во врска со референдумот- еве што порача

Капитенот на ракометниот клуб Вардар денеска во пресрет на референдумот во Македонија објави статус на својот Фејсбук профил.

- Никогаш северна, секогаш Македонија, напиша Столе.