Македонија
14. August 2019 - 11:00

Стебла марихуана откриени во велешко

Денеска од страна на полициските службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во м.в.„Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се 45 стебла марихуана.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.