Ракомет
26. January 2023 - 20:37

СП Ракомет: Утре се играат полуфиналните дуели

На СП во ракомет денеска е слободен ден а возбудувањата продолжуваат утре кога на програмата се полуфиналните дуели кои треба да ги дадат финалистите на мундијалот во Полска и Шведска. 
Ќе се играат и дуели за пласман.
 
Утре во полуфиналето ќе играат:
Шпанија – Данска (18 часот)
Франција – Шведска (21 часот).
Претходно во текот на денот за пласман од 5 – 8. место ќе се соочат:
Германија – Египет (15:30 часот)
Норвешка – Унгарија (18 часот).