Ракомет
23. January 2021 - 20:13

СП Ракомет: Червар ја „погреши“ тактиката против Аргентина

Големо изненадување приреди денеска селекцијата на Аргентина која во рамките на втората фаза ја совлада Хрватска со 23-19 и со тоа и ги намали шансите за влез во четвртфиналето.
По мечот хрватскиот селектор кој непотребно форсираше игра „7 на 6“ најави оставка разочаран од изданието на неговите избраници.