Македонија
28. December 2019 - 10:47

Сопатничка тешко повредена во сообраќајка во Кавадарци

Рано утрово во 04.30 часoт на кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци патничко моторно возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од с. Веничани, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката И.А.(26) од Скопје која е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

За настанот е известен јавен обвинител ,а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.