Македонија
18. January 2021 - 21:20

Сообраќајот на патот Крива Паланка - Деве Баир во прекин поради сообраќајка

Магистралниот пат Крива Паланка – Деве Баир во близина на селото Мождовњак вечерва од 20:30 часот е во прекин.

Причина за прекинот, како што соопшти Авто Мото Сојузот на Македонија, е сообраќајна незгода.