Македонија
1. July 2020 - 23:14

Сообраќајка во Кисела Вода, повредени две лица


Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вечерва се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во скопска Кисела Вода. Повредените беа однесени во возило на Итната медицинска помош, но засега нема детали за нивната здравствена состојба.
Според очевидци, до несреќата дошло откако едно од возилата поминало поминало на црвено светло на семафорите.
Во моментот надлежните вршат увид, а детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Даниел Василев