Македонија
5. July 2022 - 20:33

Сообраќајка во Кисела Вода

Два автомобили се судрија на булеварот Борис Трајковски во Кисела Вода. Едното возило излегло од патот и удрило во заштитна ограда на една од куќите. Засега нема информации за здравствената состојба на учесниците во несреќата.

Несреќата се случила кај населбата 11 Октомври.