Македонија
21. October 2020 - 8:35

Сончево со ниски утрински температури

До сабота ќе се задржи претежно сончево и тивко време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини.

Дневната температура ќе биде во пораст.

Од сабота попладне се очекува зголемување на облачноста, а од недела кон крајот на денот и појава на врнежи од дожд.