Македонија
13. September 2015 - 8:14

Сончево и топло време со температура до 30 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 27 степени. 

УВ-индексот ќе биде 6. 

Следува период на претежно сончево и топло време, по одделни котлини со услови за појава на слаба утринска магла.