Македонија
15. January 2020 - 7:59

Сончево и топло време

Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови.

До петок на планинините и на повисоките места ќе провладува сончево и релативно топло време.

Слаб до умерен северен ветер ќе има во четврток, а поветровито се очекува да биде од недела.