Македонија
13. November 2015 - 8:10

Сончево и топло со температура до 25 степени

Времето  во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.

Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Во Скопје сончево наместа со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе искачи до 23 степени.

Во сабота попладне ќе има зголемување на облачноста и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец што ќе предизвика опаѓање на дневните температури во недела така што тогаш се очекува да бидат во интервал од 12 до 19 степени.