Македонија
9. August 2015 - 13:33

Сочувство од Агенцијата за млади спорт до семејството на фудбалерот Пандовски

Агенцијата за млади спорт (АМС) изрази сочуство до семејството за прерано изгубениот живот на младиот фудбалер Александар Пандовски кој вчера наутро почина  подлегнувајќи им на повредите здобиени при тешката сообраќајна несреќа пред неколку дена.

- Македонскиот фудбал и целокупната спортска јавност изгубија голем спортист и еден од најталентираните млади фудбалери на Македонија, се вели во соопштението на АМС.