Македонија
24. October 2021 - 21:24

Скопјанка со кола се заби во зградата на ЕУ | ФОТО

Синоќа, жена и нејзинот совозач со автомобил влетаа во зградата на ЕУ.

Во текот на вчерашната вечер скопјанката буквално влезе во ЕУ и го скрши стаклото на оваа зграда. Таа заедно со совозач ги помина барикадите и стигна до оваа зграда.