Македонија
7. January 2018 - 20:14

Скопјанка пријавена за исчезната

Педесет и седум годишна жена од скопското село Идризово вчера била пријавена за исчезната. 

Полицијата соопшти дека Н.Р. (51) од с.Идризово, скопско, вчера во 18.15 часот,  пријавил дека на 05.01.2018 година во 08.30 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Р.Д. (57).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.