Македонија
20. October 2019 - 13:30

Скопјанка касната од куче скитник

Вчера во 18.50 часот во СВР Скопје, З.С.(53) од Скопје пријавила дека околу 18.00 часот на кеј на река Вардар била касната од куче скитник во пределот на левата нога и раката.