Македонија
5. October 2019 - 11:54

Скопјанка касната од куче

На 04.10.2019 во Полициската станица Ѓорче Петров, К.П.(32) од Скопје пријавила дека на 03.10.2019 околу 19.10 часот на ул.„4-ти Јули“ била касната од куче скитник на левата нога.