Македонија
11. December 2018 - 14:56

Скопјанка касната од куче

Кучињата скитници и понатаму напаѓаат.

Во полициската станица Кичево, 70-годишната М.З. од Скопје, пријавила дека во 13,20 часот на булевар „Ослободување“ во Кичево била касната од куче - скитник во пределот на десната нога.