Македонија
1. March 2021 - 16:35

Скопјанка и нејзините деца физички биле нападнати во Домот „Ранка Милановиќ“

На 01.03.2021 во 07.00 часот во Полициската станица Гази Баба, 50-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 01.30 часот, додека била во Дом за штитеници „Ранка Милановиќ“, каде е сместена со нејзините две деца, дошол нејзиниот вонбрачен партнер Е.Б.(34) и физички ја нападнал неа и нејзините деца. Се преземаат мерки за расчистување на случајот