Македонија
20. јуни 2019 - 14:38

Скопјанка и малолетник се судриле со веосипеди, се работи на расчистување на случајот

Во 17,15 часот во СВР Скопје од комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди била донесена 37-годишната Е.С. од Скопје, која, според пријавеното се здобила со повреди откако управувајќи велосипед удрила во друг велосипед, управуван од 11 годишен малолетник, на локалниот пат село Долно Лисиче-Горно Лисиче.

Се работи на расчистување на случајот.