Македонија
12. September 2019 - 19:52

Скопјанка доживеа вистински кошмар - во собата и влегол маж за да ја силува

Маж влегол во денот на скопјанка и се обидел да ја силува, но за среќа не успеал.

Рано утинава во 01 часот и 25 минути во СВР Скопје, 41-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 00.50 часот, додека спиела во домот на улица„Киро Фетак“ во Скопје, непознато лице се обидело да изврши обљуба, но не успеало.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.