Македонија
17. November 2015 - 13:42

Скопјанец жив изгоре во својот дом

Вчера во 07,20 часот во населба Илинден во Скопје настанал пожар во куќата на Слободан Н. (53), при што од димот истиот се задушил и починал. 

По наредба на Ј.О. телото на починатиот е предадено за обдукција.

Се преземаат мерки за утврдување на причините на пожарот.