Македонија
12. October 2019 - 18:40

Скопјанец уапсен откако нападнал полициски службеник

 

Скопјанец приведен откако нападнал полициски службеник. Според информациите на МВР, вчера  околу 23,30 часот во СВР Скопје бил лишен од слобода С.О.(23) од Скопје бидејќи пред угостителски објект на ул.„Битпазарска“ физички нападнал полициски службеник.