Македонија
22. February 2021 - 17:30

Скопјанец пријавил дека од домот се оддалечила неговата 30-годишна сопруга

Исчезнала 30-годишна скопјанка, а нејзиното исчезнување во полиција го пријавил сопругот.

-На 21.02.2021 во 10.25 часот во Полициското одделение Сарај, Т.Б.(35) од с.Рашче, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Т.С.(30)- велат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.