Македонија
4. August 2015 - 13:58

Скопјанец лишен од слобода

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода 41-годишниот Ѓунер А. од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од пет месеци за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Истиот е спроведен во Полициската Станица Чаир за понатамошна постапка.