Македонија
12. November 2019 - 20:58

Скопјанец физички нападнат

Вчера во 20.30 часот во СВР Скопје, Г.А.А.(44) од Скопје пријавил дека околу 20.00 часот во угостителски објект на крстосница помеѓу бул.„Илинден’’ и ул.„Разловечко востание’’ бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.