Македонија
15. August 2018 - 14:17

Скопјанец брутално искасан од кучиња во Центар

 
Вчера, М.М.(35) од Скопје пријавила дека околу 03.00 часот на ул.„Аминта Трети" била нападната од глутница кучиња – бездомници, при што едно од нив ја каснало за левата потколеница и надколеница.