Македонија
11. September 2019 - 20:32

Скопјанец бил физички нападнат од неколку лица

На 11.09.2019 во 00.20 часот во СВР Скопје, Ј.Х.(31) од Скопје пријавил дека на 10.09.2019 околу 20.10 часот на ул.„365“ бил физички нападнат од неколку лица. Причина за нападот било претходно меѓусебно недоразбирање. Се работи на расчистување на случајот.