Тенис
24. July 2017 - 8:03

Скок на Јотовски од 161 место на АТП листата


Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски на денешната најнова ранг листа на АТП има скок од 161 место и се наоѓа на 616.та позиција. Претходната недела нашиот тенисер беше на 777 место.
Јотовски има 43 поени откако му беа запишани 18-те за триумфот претходната недела во Телави, Грузија. На следното рангирање нашиот тенисер може да се пробие до 584 место, колку што во моментов имаат играчите со по 49 поени.