Тенис
17. August 2019 - 19:38

Синсинати: Ѓоковиќ во полуфиналето против Медведев

Новак Ѓоковиќ обезбеди полуфинале на турнирот во Синсинати откако лесно и убедливо во два сета го совлада Французинот Лука Пуј.  Негов противник за влез во финалето ќе биде русинот Медведев кој исто така убедливо го елиминира својот сонародник Рубљев.

            Ѓоковиќ има скор од 3-1 во победи против  Медведев кој играше во две финалиња за кратко време и во Синсинати нема загубен сет.

            Во второто полуфинале ќе играат  Гаскет и Гофан.