Живот
20. February 2019 - 15:51

Синот на музичарот кој го возеше автомобилот се опрости со потресни зборови и видео од својот татко

Музичарот Мирсад Кериќ кој управуваше со автомобилот во кој загина пејачот Шабан Шаулиќ вчера им подлегна на повредите откако претходно беше на апарати по добиените тешки повреди.

Неговиот син Денис Кериќ на својот Фејсбук профил објави емотивни фотографии и видео од кое се опрости од својот татко.

-Со длабока тага ве информираме дека нашиот драг татко Мирсад Кериќ по борбата со живот почина на 18 февруари во 23 часот на клиниката во Белфелд. Следните денови ќе објавиме кога ќе се одржи погребот во Офенбах, напиша синот на починатиот музичар.