Живот
9. March 2019 - 21:00

Син (11) го застрелал таткото полицаец: Родителите му ги забраниле видео игрите, тој зел пиштол и пукал

11-годишно дете е обвинето за обид за убиство на својот татко, откако родителите му ги одзеле видео игрите.

Момче од Индијана од службеното возило на својот татко, кој е полицаец, го зел пиштолот и со него пукал во родителот и го погодил во задникот.
 

Како што се наведува, детето било бесно зошто родителите му ги одзеле игрите и одлучило да се одмазди. Таткото на детето, кое во времето на ранувањето не бил на должност е опериран и во болница се опоравува од здобиените повреди.

Поради делото што го сторил, детето најверојатно ќе биде судено за обид за убиство.