Македонија
27. October 2018 - 15:42

Силувано малолетно девојче во гостиварско - полицијата приведе три лица

Силувано малолетно девојче во гостиварско. Според информациите на полицијата, вчера  по претходно добиена пријава за обљуба на малолетнo женско лице од гостиварско село направена во неколку наврати, извршен е претрес во домот на Н.Е ( 58 ), каде биле затекнати и Б.М.( 55) и А.М.( 62 ).Тројцата се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка,а за Џ.С. и А.Р. е распишан централен распис. МВР работи на расветлување на случајот и утврдување одговорност за сите инволвирани во него.