Балкан
3. јуни 2017 - 11:15

Силното невреме- река течеше низ улиците

Силно невреме ја зафати и Србија каде предизвика поплави.

На социјалните мрежи се појави видео кое е снименои во село Штрбац општина Књажевац и на него се гледа како шителките се обидуваат да спречат водата да влезе во нивните дворови, додека низ улиците тече река.

Погледнете: