Македонија
1. July 2016 - 19:40

Силно невреме во Скопје

Во Скопје  попладне се очекува да има краткотраен дожд со грмотевици и ветер. 

За време на викендот во претпладневните часови ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно со благ пад на температурата.