Свет
7. January 2020 - 9:27

Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со интензитет од 6,4 по Рихтеровата скала ја погоди југозападна Индонезија.

Агенцијата за метеорологија и геофизика соопшти дека нема опасност од цунами близу островот Суматра.

Засега нема податоци за повредени или евентуална материјална штета.